Beşiktaş

Gençlerin buluşma noktası, yılların eskitemediği popüler semt

BEŞİKTAŞ

Beşiktaş, kolay kolay tarif edilemeyecek bir semt; stadıyla, gençlerin sözleştiği buluşma noktası olmasıyla, her hafta sonu hareketlenen ortamıyla her daim nefes alan bir yerdir. Oldukça geniş bir bölgeye yayılan Beşiktaş semti içerisinde Abbasağa, Akatlar, Arnavautköy, Balmumcu, Bebek, Cihannüma, Dikilitaş, Etiler, Gayrettepe, Konaklar, Kuruçeşme, Kültür, Levazım, Levent, Mecidiye, Muradiye, Nisbetiye, Ortaköy, Sinanpaşa, Türkali, Ulus, Vişnezade, Yıldız adlı semtler bulunuyor. Bunlar arasından çoğu pek çok açıdan oldukça popüler ve gelişmiş noktalardır.

Mahallenin Etiketleri

KOMŞULAR
Aileler, öğrenciler ve gençler
MAHALLENİN ARTILARI, EKSİLERİ
İstanbul’un kalbi denilecek bir yer olsa da burada her zaman trafik ve hareket var
YAŞAM TARZI
Hızlı ve hareketli yaşayan insanların tercihi
NASIL EVLER BULABİLİRSİNİZ?
Tarihin eskitemediği 4-5 katlı apartmanlar ve yeni konut projeleri

LOKASYON


Kuzey Komşusu: Şişli
Batı Komşusu: Beyoğlu
Doğu Komşusu: Ortaköy

Toplu Taşıma

Beşiktaş – Sarıyer: 25E, 25T Beşiktaş – Ortaköy – Dereboyu: DT1, DT2 Beşiktaş’tan geçen diğer İETT otobüsleri: 22, 22RE, 26, 26A, 26B, 26M, 27E, 27SE, 29C, 29D, 30D, 40, 40T, 41E, 42T, 43, 43R, 52, 58A, 58N, 58UL, 62, 63, 129T, 559C, TB2

Mesafeler

Taksim – Beşiktaş: 3 km Mecidiyeköy – Beşiktaş: 7 km Kadıköy – Beşiktaş: 17 km

CİVAR

Beşiktaş

Şehrin ortasında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir yer

Ülkenin en zengin ve refah semtlerinden biri olarak bilinen Beşiktaş, modern zamanın en gözde örneklerinden biri olarak göze çarpıyor İstanbul’da.

Beşiktaş mahalle ve semtlerinin çoğu tarihi ve bir o kadar da moderndir; hemen hemen her noktasında tarihi bir yapıya rastlayacağınız Beşiktaş bölgesinde bir an eski bir anıtı ziyaret ederken bir sonraki anda sahilde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Beşiktaş merkezde bulunan Dolmabahçe Sarayı, İstanbul Deniz Müzesi gibi noktaların yanı sıra çeşitli mahallerinde konumlanmış olan Akmerkez gibi alışveriş noktaları da haftanın her günü ilgi gören yerlerdir. Bunun yanı sıra bu bölgede çok fazla ofis ve iş merkezi bulunuyor.

Komşular

7’den 70’e

Beşiktaş öyle bir ilçedir ki, burada her kesimden, her yaştan ve her kültürden insan ile komşu ve arkadaş olabilirsiniz. Oturduğunuz apartmanda üst komşunuz üniversitede okuyan gençler, yan dairede oturan komşunuz ise uzun yıllardır burada yaşayan tatlı mı tatlı bir teyze olabilir.

Kısacası, Beşiktaş 7’den 70’e her türlü insanın yaşayabilmesi için oldukça elverişli ve uygun bir ilçedir.

Mahallenin Artıları, Eksileri

Metrobüs, vapur ve motor gibi pek çok alternatif ulaşım yollarına sahip
Alışveriş merkezleri, okul, müze ve tarihi noktalar konusunda çeşitlilik gösteriyor
Yaşanılması oldukça uygun
Kiralık ve satılık daireleri modern ve bazı evlerin enfes bir manzarası var

Ancak bu güzelliklerin yanında

Günün her saati trafik yaşanabilir
Kalabalık bir bölge
Özellikle maç günleri gibi özel günlerde gürültülü ve gereğinden fazla kalabalık olabilir

Yaşam Tarzı

İstanbul’un yaşamaya en uygun yerlerinden biri

Sabah sahilde yürüyüşe çıkıp yürüyüş sonrası Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nda şöyle güzel bir kahvaltı ettikten sonra biraz da park çevresinde bir yürüyüşe ne dersiniz? Ya da Akmerkez gibi bir yerde biraz alışveriş yapıp arkadaşlarınızla vakit geçirmeye? İşte şehrin tam kalbinde olan Beşiktaş günün her saati istediğinizi bulabileceğiniz ve dilediğinizi yapabileceğiniz bir yaşam tarzı sunuyor.

Nasıl Evler Bulabilirsiniz?

Bahçeli ya da bahçesiz eski ancak modern apartman ve villalar

Özellikle Abbasağa gibi noktalarda bu çeşit apartmanlara ve Levent ve Etiler gibi semtlerin iç kısımlarında bu tarz villalara rastlayabilirsiniz. Bu kiralık ya da satılık dairelerin çoğu halen revaçtadır.

Yeni emlak projelerinin ortaya çıkardığı residence tipi daireler

Levent ve iş merkezleri tarafında konumlanan modern “residence” tipi daireler, son moda teknolojinin yansıtıldığı daireler olarak da biliniyor. Gelişen emlak sektörü sayesinde sözlüğümüze yeni giren “residence” kavramı gün geçtikçe daha da benimseniyor.

;